There are no products in your shopping cart
There are no items in your quote yet.
10018807 / 3425Manufacturer: MKNProduct line: Optima 850Share
Looking for specific information? Get quick answers to product questions with our AI-powered search.
This product has no reviews yet. Be the first to share your opinion about this product.
| Type of heating | gas |
| Model | standing model |
| Tilting | |
| Lid | double-walled |
| Weight | 170 kg |
| Capacity | 195 liter |
| Material | Stainless steel |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty type | On-site warranty |
| Boiler size | 700x540x535 mm |
| Width | 1000 mm |
| Depth | 850 mm |
| Height | 920 mm |
| Connection voltage | 230 Volt |
| Wattage | 0,2 kW |
| Gas power | 30 kW |
| Water connection | |
| Water drainage / valve | water drain tap |
The device was delivered quickly and works perfectly for kneading dough.
Excellent service with quick response and action.
Everything was perfect, the shipment was received on time and in good condition.