There are no products in your shopping cart
There are no items in your quote yet.
1321131A / 56290Manufacturer: MKNProduct line: HotlineShare
Looking for specific information? Get quick answers to product questions with our AI-powered search.
This product has no reviews yet. Be the first to share your opinion about this product.
| Type of baking tray | half smooth + half ribbed |
| Baking sheet material | Stainless Steel PowerBlock |
| Heating type | electric |
| Model | standing model |
| Number of zones | 2 zone(s) |
| External material | Stainless steel |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty type | On-site warranty |
| Baking surface | 700x540 mm |
| Width | 800 mm |
| Depth | 700 mm |
| Height | 920 mm |
| Connection voltage | 400 Volt |
| Wattage | 10,8 kW |
The device was delivered quickly and works perfectly for kneading dough.
Excellent service with quick response and action.
Everything was perfect, the shipment was received on time and in good condition.