There are no products in your shopping cart
There are no items in your quote yet.
8EHEP042XL / 121288Manufacturer: MKNProduct line: Optima 850 nieuwShare
Looking for specific information? Get quick answers to product questions with our AI-powered search.
This product has no reviews yet. Be the first to share your opinion about this product.
| Current product | ||
| MKN 2-place electric cooking unit 2x 4kW MaxPower, Optima 850 | MKN 2-place electric cooking unit 2x 3.25kW FlexPower, Optima 850 | |
3 to 4 weeks | 3 to 4 weeks | |
| Price | € 6.085,00 | € 5.830,00 |
| Connection voltage | 400 V | 400 V |
| Cooking surface | 300x300 mm | 300x300 mm |
| Type of appliance | cooking table |
| Type of heating | electric |
| Model | standing model |
| Number of hobs | 2 |
| Operation | Mechanical |
| Weight | 65 kg |
| IP code | IPX5 - splash-proof |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty type | On-site warranty |
| Electric current | 8 kW |
| Connection voltage | 400 Volt |
| Frequency | 50 Hz |
| Material exterior | Stainless steel |
| Material interior | Stainless steel |
| Material plate | steel |
| Width | 400 mm |
| Depth | 850 mm |
| Height | 750 mm |
| Cooking surface | 300x300 mm |
The device was delivered quickly and works perfectly for kneading dough.
Excellent service with quick response and action.
Everything was perfect, the shipment was received on time and in good condition.