There are no products in your shopping cart
There are no items in your quote yet.
2120321 / 3277Manufacturer: MKNProduct line: Optima 700Share
Looking for specific information? Get quick answers to product questions with our AI-powered search.
This product has no reviews yet. Be the first to share your opinion about this product.
| Current product | |||
| MKN electric fryer LONDON I, 2120321 | MKN electric fryer LONDON I, 2120323B | MKN electric fryer with weighted element LONDON I, 2120321B | |
Out of Stock | On Request | Out of Stock | |
| Price | € 4.150,00 | € 6.580,00 | € 4.345,00 |
| Connection voltage | 400 V | 400 V | 400 V |
| Wattage | 6 kW | 10 kW | 10 kW |
| Capacity (approx) | 12,5 L | 12,5 L | 12,5 L |
| Type of heating | electric |
| Model | standing model |
| Type of fryer | standard |
| Oil drain valve | |
| Tiltable element | |
| Basket lift with timer | |
| Temperature protection | |
| Service | Manually |
| Capacity (approx) | 12,5 Liter |
| Weight | 49 kg |
| Material | Stainless steel |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty type | On-site warranty |
| Width | 400 mm |
| Depth | 700 mm |
| Height | 920 mm |
| Connection voltage | 400 Volt |
| Wattage | 6 kW |
| Frequency | 50 Hz |
The device was delivered quickly and works perfectly for kneading dough.
Excellent service with quick response and action.
Everything was perfect, the shipment was received on time and in good condition.